Ložiská
LOŽISKÁ-PREŠOV s.r.o IČO: 45959145, DIČ: SK2023156993
DISTRIBÚTOR ZNAČIEK ZVL-ZKL, SKF, MTK, ROLLWAY A SNR
VRANOVSKÁ 34
080 06 PREŠOV e-mail:loziska@loziska-presov.sk

Vitajte na www.Loziska-Presov.sk

Navigácia
Shop
Domov
Kvalita
Info
Kontakt
Produkty
Katalóg ložísk

logo


Úvod

Na tejto stránke nájdete kompletný zoznam ponúkaného tovaru našou firmou. Jedna sa o produkty renomovaných značiek so zárukou svetovej kvatily SKF, ZVL –ZKL, IKO, Rollway,INA. Pre uľahčenie určenia správneho ložiska / vnútorný a vonkajší priemer, šírka, medzná frekvencia otáčok dynamická a statická unostnosť Vám poslúži naša nová web stránka www.kataloglozisk.sk. Prechod z jedného webu na druhy je plynulý a tým sú aj prepojené skladové zásoby s technickým katalógom.

Z našej ponuky ložísk a príslušensktva

Ložiská

Guľkové ložiská

sa vyznačujú jednoduchou konštrukciou, princípom činnosti a údržbou. Umožňujú dosiahnúť vysoké otáčky a sú vhodné na prenos radiálneho a axiálneho zaťaženia. Guľkové ložiská SKF sú jednoradové a dvojradové.

Radiálne guľkové ložiská s kosouhlým stykom

majú v smere osi ložiska vzájomne presadené obežné dráhy medzi vnútorným a vonkajším krúžkom. Sú zvlášť vhodné na uloženia, ktoré musia prenášať kombinované zaťaženia, t j. súčasné pôsobenie radiálneho a axiálneho zaťaženia.

VIAC...

VIAC...

Naklápacie guľkové

sú ložiská uhlovo nastaviteľné, a tým aj necitlivé na nesúosovosť hriadeľa k telesu, resp. priehybu hriadeľa. Naklápacie guľkové ložiská SKF majú optimalizovanú konštrukciu, extrémne malé trenie

Kuželíkové ložiská

sú konštrukčne navrhnuté tak, aby umožňovali kombinované, t. j. súčasne pôsobiace radiálne a axiálne zaťaženie. Jednoradové Kuželíkové ložiská môžu prenášať axiálne zaťaženie len v jednom smere, preto sú oproti sebe zrkadlovo usporiadané dve ložiská.

VIAC...

VIAC...

Axiálne guľkové ložiská

sa vyrábajú ako jednosmerné a obojsmerné. Môžu prenášať len axiálne zaťaženie, ale dosahujú relatívne vysoké otáčky. Ložiská nie sú samonosné, to znamená, že montáž jednotlivých častí ložiska môže prebiehať oddelene, a teda jednoducho. Axiálne guľkové ložiská SKF majú vysokú presnosť chodu a vysokú únosnosť.

Axiálne súdkové ložiská

majú obežnú dráhu šikmo usporiadanú k osi ložiska. V porovnaní s klasickými axiálnymi ložiskami môžu okrem axiálneho zaťaženia prenášať aj radiálne zaťaženie. Ložiská sa okrem toho môžu uhlovo naklápať, a tým eliminovať priehyb hriadeľa, prípadne nesúosovosť hriadeľa k telesu.

VIAC...

VIAC...

Jednoradové valčekové ložiská

sa vyrábajú v rôznych vyhotoveniach, ktoré sa líšia usporiadaním a počtom vodiacich nákružkov. Sada valčekov s klietkou je vedená medzi pevnými vodiacimi nákružkami na jednom z dvoch ložiskových krúžkov.

Súdkové ložiská

sú podobne ako naklápacie guľkové ložiská uhlovo nastaviteľné, a teda necitlivé na nesúosovosť hriadeľa k telesu, prípadne priehybu hriadeľa. Majú však podstatne vyššiu únosnosť v radiálnom, ako aj v axiálnom smere. Naklápacie valčekové ložiská možno univerzálne použiť na vysoké zaťaženie.

VIAC...

VIAC...

Axiálne valčekové ložiská

majú zvlášť jednoduchý tvar a konštrukciu. Skladajú sa z dvoch rovinných ložiskových krúžkov, medzi ktorými je vložený axiálny valčekový veniec. Môžu prenášať axiálne zaťaženie v jednom smere a sú vhodné na vysokoúnosné uloženia, necitlivé proti rázom, s malými priestorovými požiadavkami.

Ihlové ložiská

sú valivé ložiská s nízkou stavebnou výškou a relatívne vysokou únosnosťou. Môžu sa použiť aj bez vnútorného krúžku. Ihlové ložiská bez vnútorného krúžku optimálne riešia problémy pri uloženiach, pri ktorých môže byť kalený a brúsený hriadeľ'. Ložiská s vnútorným krúžkom prichádzajú do úvahy pri uloženiach, pri ktorých nemožno použiť kalený a brúsený hriadeľ', alebo z ekonomických dôvodov.

VIAC...

VIAC...


Ložiskové príslušenstvo
Upínacie púzdra HKoncové matice KM
Sťahovacie puzdrá AHPoistné podložky MB
Valčeky a ihlové valčeky Guľky
Špecálne
Sada ložísk do osobných automobilovSKF - VKBA , ZVL ASA
Upínacie ložiskáUC, UCP, UCF, UCFL
Ložiskové telesá S, SN, SNH, SNL
Valčekové, snímacie a napínacie kladkyKR, NUKR, NATV, RSTO

Poradenská služba

  • Spôsob uloženia, použitie ložísk, náhrada ložísk.
  • Diagnostika.
  • Mazanie a mazacie systémy.
  • Montáž a demontáž ložísk.
  • Guferá.
  • Klinové Remene.
  • Reťaze.
  • Sťahováky ložísk.


reklama


© 2003 - 2019 LOŽISKÁ PREŠOV